Kraniosakrální terapie
Něco o masáži:
Je velmi jemná, manuální technika. Používá se k nacházení a řešení problémů, podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení mozku a míchy, ke zlepšení celkového zdraví a nastartování samoléčebné funkce v organismu.
Technika masáže:
Tato metoda vychází z poznání, že mezi lebkou (latinsky cranium), páteřním kanálem a křížovou kostí (latinsky sackum) existuje významná souvislost. Právě v těchto cestách proudí mozkomíšní mok, který omývá mozek, míchu a provazce míšní končící v oblasti křížové kosti. Tento systém rytmicky pracuje, tzv. pulzuje. Jemná vibrace, která při pulzování vzniká se šíří do celého těla a je vnímána jako kraniosakrální rytmus.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci vlastních, samoléčebných schopností těla.
Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou.
Terapeut ovlivňuje velmi jemnou technikou kraniosakrální tep a spouští tak procesy v lidském těle, které pomáhají k obnově a udržení zdraví.
Pomůže při:
Bolestech hlavy, migrénách, napětí, poruchách rovnováhy, závratích, bolestech zad a páteře (výhřezy plotének, skoliózy,..), dysfunkcích končetin, chronické únavě a stresu, při depresivních stavech a pooperačních stavech, po fyzických a psychických traumatech, nesoustředěnosti, aj. nebo jen tak pro relaxaci.
Zdroj textu: Skripta Kraniosakrální terapie cestou hlubinné relaxace, Vladimíra Skácelová